BUDAPEST FŐVÁROS II. kerület Önkormányzata
2023. március 26., vasárnap 10:19

Rengeteg hulladéktól tisztítottuk meg a Hidegkúti Horgásztó és a Paprikás-patak környékét
A hulladékrégiségek mellett közel 50 zsák szemetet szedtek össze önkénteseink a Hidegkúti Horgásztó és a Paprikás-patak menti közösségi takarításon, illetve a heti mágnes horgászaton – találtunk Szekérrudat, karburátort, NDK-s varrógépet, eper ízű italporos zacskót, bontatlan üveg bort, közel 30 éves sűrített tejes tubust és a már megszokottá vált 3 forint 60 filléres tejes zacskóból is került elő.

Köszönöm az önkénteseknek, akik velünk tartottak, és segítettek megtisztítani a horgásztó és a patak környékét. Hatalmas munkát végeztek, mert bár nem mértük le, de érzésre a szombati közösségi takarításon valószínűleg rekord mennyiségű szemét gyűlt össze.

Ehhez kapcsolódóan kerültek elő hulladékrégiségek is gazdagon, melyek egy részének nem meghatározható a kora, de biztos, hogy sok évtizede szennyezték a környezetet és gátolták az élővilágot.

Őrsi Gergely polgármester