AJKA VÁROS ÖNKORMÁNYZATA
2023. július 21., péntek 18:34

Nemzetközi sakkverseny Csaba Árpád emlékére
A világ minden tájáról érkeztek sakkozók a nyolcadik alkalommal meghirdetett Csaba Árpád rapid bajnokságra. A három napos, péntek délutántól vasárnap délutánig tartó versenyt a kosárlabda csarnokban tartják. A megnyitón a város nevében Dorner László alpolgármester köszöntötte a sakkozókat és a szervezőket. Elmondta, hogy Ajka szeretettel várta az eseményre érkezőket, reméli, hogy jól érzik magukat és visszatérnek. Az idei év jubileum is egyben, ugyanis 100 éve alakult az ajkai Bányász Sportkör, amely egyik szakosztálya a sakkozóké. A város megadja a szükséges támogatást a működésükhöz. Csaba Árpádról, akinek az emlékét őrzi az évente megrendezett verseny, elmondta, hogy sokat köszönhet neki a sportág, edzőként és emberként is példakép volt. Az alpolgármester köszönetet mondott a családnak azért, hogy Ajka adhat otthont a versenyek, valamint a segítők ék, Mihályfi Gábornak és Czingler Sándornak. Ifj. Csaba Árpád a megnyitón elmondta, hogy az idén nemzetközi a verseny, ennek megfelelően nagyon erős a mezőny. Perkovics Géza, a Veszprém megyei Sakkszövetség elnöke a 100. évfordulóra emlékérmet adott át Mihályfi Gábornak, a Bányász Sportkör sakk szakosztálya vezetőjének. A verseny főbírója Thomas Danada.