KEREPES VÁROS ÖNKORMÁNYZATA
2023. augusztus 28., hétfő 13:44

A kerepesi polgármester harca a budapesti szeméttel (Videóval)
Több száz tonna szemét érkezik éves szinten a budapesti lomtalanításokból az agglomerációba. A szervezett lomis bandák akadály nélkül össze tudják gyűjteni a közterületre kirakott lomhulladékot, majd az agglomerációba szállítják, ahol magánterületre lerakják, majd a néhány ezzel foglalkozó család átválogatja. A nem használható részeket az éjszaka leple alatt aztán kihordják közterületre, vagy leborogatják külterületen. Rengeteg agglomerációs település szenved ezektől a megjelenő hulladékhegyektől, ilyenek vannak például Nagykátán, vagy éppen Kerepesen a Gyár utcában.


,,Karácsony Gergelyhez bemegyünk!”
A tisztességes körülmények között élni akaró kerepesi romák fel vannak lázadva, hogy miért engedi Karácsony Gergely ezt az egész Budapestre kiterjedő illegális tevékenységet, ami miatt nekik kell térdig szemétben járni, patkányokkal hadakozni, nem méltó körülmények között élni. Ágnes maga panaszolja el, hogy Budapestről nagy autókkal hordják ide a szemetet, a Gyár utcába, és nem érti, hogy miért engedi ezt a főpolgármester, miért hagyja ezt a tevékenységet. Miért nem intézkednek a fővárosi rendészek, közterület-felügyelők.
,,Bemegyünk Karácsony Gergelyhez, beírunk, vagy bemegyünk, a tévéseket kihívjuk, mert nem lehet így élni!” Ágnes elmondta, hogy lenézik őket emiatt a sok szemét miatt, ami ott van kihordva a házak elé. De olyan is előfordult, hogy őt és a kis unokáját is megharapta egy patkány ami a szemétben bujkált.


Harmadik alkalommal takarítják ki
Gyuricza László, Kerepes polgármestere is felháborodva áll a rengeteg szemét előtt. Most harmadjára takarítják össze ezt a több száz tonnányi szemetet, ami a településnek esetenként tízmillió forintjába kerül. A helyieket arról tájékoztatta a polgármester, hogy több irányból is megpróbálnak megálljt parancsolni a Budapestről Kerepesre ömlő szeméttengernek. Egyrészt végre sikerült elérnie, hogy kamerát helyezzenek a Gyár utcába, másrészt olyan jogi környezetet próbálnak teremteni, ami nem engedi, hogy magánterületen is illegális hulladékkezelést hulladékfelhalmozást végezzenek egyesek - ,,Ami aztán rejtélyes körülmények között, hogy hogynem az éjszaka folyamán közterületre kerül.”  Az illegális hulladéklerakás elleni akcióterv harmadik pillére pedig a hatóságok összevont ellenőrzése, ami kapcsán az első alkalommal csak a szabálytalanságokra lesz felhívva a lakók figyelme, majd később ha nem tesznek eleget a felszólításoknak, csak akkor lesz büntetés, így mindenki méltányos határidőt kap arra, hogy teljesítse az együttélési szabályokat.


Az alábbi videókban láthatóak az áldatlan állapotok és a rendteremtés:



Forrás: Önkormányzati sajtószolgálat

MTI nonprofit Zrt. 2009  © Minden jog fenntartva.