BUDAPEST FŐVÁROS II. kerület Önkormányzata
2023. augusztus 31., csütörtök 16:20

Kezdeményezzük az erkélyi napelemek telepítésének és üzemeltetésének engedélyezhetőségét!
Mindent megteszünk annak érdekében, hogy megfelelő elszámolás mellett egyszerűsödhessen a napelemes rendszerek telepítése az olyan egyszerűbb megoldásokkal együtt, amilyen az erkélypanelek használata.
A megújuló energiaforrások szerepe egyre inkább felértékelődik, ezért fontos, hogy minden eszközzel támogassuk térnyerésüket.
Ennek szellemében döntöttünk mai testületi ülésünkön arról, egyeztetéseket és jogszabály-módosítást kezdeményezünk, hogy jobban elterjedhessenek a költséghatékony napelemes megoldások, mint például az erkélynapelemek, és biztosított legyen az egyszerű, átlátható, a felhasználóknak megtakarítást eredményező szaldós elszámolási rendszer és szabályozási környezet.
Emellett az önkormányzati rendelet vonatkozó szabályainak módosításakor a lehető legnagyobb könnyítésre törekszünk.
Bízunk benne, hogy sikerül hozzájárulni egy kedvezőbb szabályozási környezet kialakításához, és nagy mértékben növelhető a megújuló energiaforrások részaránya.
Őrsi Gergely polgármester