BUDAPEST FŐVÁROS II. kerület Önkormányzata
2024. március 2., szombat 07:59

Két II. kerületi iskolában kezdődött el élelmiszermentő-akció, így az el nem fogyasztott étel rászorulókhoz kerül
Elindult a II. kerületi önkormányzat és a Magyar Élelmiszerbank Egyesület együttműködése, melynek első lépésében az Áldás Utcai Általános Iskolában és a Csik Ferenc Általános Iskola és Gimnáziumban kezdődött el az élelmiszermentés.

Az együttműködés lényege, hogy a megmaradó, de nem tálalt ételeket külön dobozokban adagolva sokkoló hűtőbe helyezik az iskolában, ahonnan a Magyar Élelmiszerbank Egyesület karitatív szervezetekkel együttműködve juttatja el az ételt rászorulóknak gondoskodva a biztonságos tárolásáról és szétosztásáról.

Az együttműködésnek köszönhetően jelentősen csökken az megmaradt élelmiszer mennyisége, miközben rászorulók juthatnak jó minőségű ételhez. A két iskolában ez naponta 70-80 adag ételt jelent átlagosan.A kerületben törekedni fogunk arra, hogy minél kevesebb élelmiszer-felesleg termelődjön, de emellett tervezzük, hogy a jövőben rendezvények alkalmával is együttműködjünk a Magyar Élelmiszerbank Egyesülettel annak érdekében, hogy ne vesszen kárba étel.

Köszönjük az iskolák, az iskolai dolgozók és az élelmiszerbank segítségét!

Őrsi Gergely polgármester