PEST VÁRMEGYEI ÖNKORMÁNYZAT
2010. május 28., péntek 13:08

Mostantól Kisebbségekért Díjat adományoz a Pest Megyei Közgyűlés
Pest megye egyedi. Egyedi sokszínűségében, még Közép-európai mérce szerint is.  Nem csak földrajza, hanem közösségei miatt, melyek ezer arccal bírnak. Vallási és etnikai gyökereik, kulturális hagyományaik miatt. E sokszínűség mindig is meghatározó vonása volt a megye társadalmi és kulturális értékeinek. Megkülönböztető erővel bír, amire mindig is építeni lehetett. Jólétet és sikereket. Jövőt, amit az együtt élő nemzetiségek adtak ajándékba egymásnak.

Pest Megye Közgyűlése úgy döntött, hogy tiszteletet és elismerést érdemelnek azok, akik segítenek. Akik vállalják, hogy küzdenek az asszimiláció ellen, és harcolnak a hagyományok, az élő közösségek megtartásáért. Melyek, ha elvesznek, nem lesz teljes és egész e vidék. Ezért úgy döntött, hogy egyéneknek és közösségeknek – a megyében élő nemzeti- és etnikai kisebbségek érdekében végzett, a kulturális identitást megerősítő, az esélyegyenlőséget javító, az érdekérvényesítés feltételeit szélesítő, a kisebbségi és többségi társadalomalkotó együttműködését fejlesztő – munkájáért cserébe, évente két alkalommal, „Kisebbségekért Díj” adományozható.