BUDAPEST FŐVÁROS XIII. kerület Önkormányzata
2010. május 28., péntek 14:29

Hétfőn köszöntik a 105 éves Misi bácsit, a XIII. kerület legidősebb polgárát
Jelentős eseményre kerül sor május 31-én 11.30-kor. Szenkovits Mihály Váci úti lakásában XIII. kerület legidősebb polgáraként, 105. születésnapján fogja köszönteni őt dr. Tóth József a kerület polgármestere. Misi bácsi változatlan egészségi állapotban, szellemileg frissen él együtt feleségével.

A XIII. kerületben gyakori a magas életkort megérő idősek száma, heten vannak a kerületben, akik betöltötték a 100. életévüket. A közelmúltban köszöntöttük egy 103 éves és a közeljövőben köszöntjük egy 104 éves kerületi lakosunkat. A kerület a kötelező ellátáson túl számos önként vállalt szolgáltatást nyújt, több rendelettel segíti mindennapi életüket, nem véletlenül elsőként kapta meg a fővárosban az „Idősbarát Önkormányzat” díjat.