GÖDÖLLŐ VÁROS ÖNKORMÁNYZATA
2010. május 29., szombat 10:47

Pécsi Ildikót Gödöllő díszpolgárának választották.
Május 28-án a Gödöllői Királyi Kastélyban köszöntötték a május 21-én 70. születésnapját ünneplő Pécsi Ildikó Kossuth- és Jászai-díjas színművésznőt.
A kastély barokk színházában  egy meglepetésműsorral kedveskedtek neki pályatársai, barátai, gödöllői ismerősei. Fellépett Hámori Ildikó, Bodrogi Gyula, Gregor Bernadett, Papadimitru Athina, Németh Kristóf, illetve a Dolly és Kékes Zoltán, valamint a Talamba ütőegyüttes.
Az igazi lokálpatrióta Pécsi Ildikó köszöntésén tiszteletüket tették a város előljárói, képviselő-testületének tagjai és olyan országosan közismert gödöllői személyiségek, mint Gaál Noémi vagy Radnóti László.
Az ünnepi műsor után dr. Gémesi György Gödöllő város polgármestere adta át a 70 éves színésznőnek a legnagyobb ajándékot, amikor bejelenette, hogy a város képviselő-testülete Pécsi Ildikónak Gödöllő díszpolgára címet adományozza, melynek hivatalos átadója augusztus 20-án lesz.