GYŐR-MOSON-SOPRON VÁRMEGYEI ÖNKORMÁNYZAT
2010. június 2., szerda 12:27

A MEGYEI VÉDELMI BIZOTTSÁG KÖZLEMÉNYE
A szélsőséges időjárás következtében kialakult helyzet miatt szerda délelőtt Győrött, a Megyeházán rendkívüli ülést tartott a Győr-Moson-Sopron Megyei Védelmi Bizottság (MVB). Dr. Szakács Imre, a testület elnöke a Cuhai-Bakony-ér ismételt vízszintemelkedése és ma éjjelre várható tetőzése miatt hívta össze a védelmi bizottságot. Az ülésen meghallgatták a védekezésben érintett és abban részt vevő szervezetek vezetőinek beszámolóit, így az Észak-dunántúli Vízügyi Igazgatóság, a Győr-Moson-Sopron Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság, a Megyei Rendőr-főkapitányság, a Magyar Közút Kht. Regionális Főmérnökség és az ÁNTSZ vezetőinek, illetve a Győri Védelmi Bizottság képviselőjének tájékoztatóját. A helyzet áttekintése után a testület két döntést hozott. Támogatja az ÉDUKÖVÍZIG-nek a vízügyi szakállamtitkárhoz eljuttatandó - a Cuhai-Bakony-ér kártétele által érintett térségre a rendkívüli vízügyi készültség elrendelését célzó - kezdeményezését. Dr. Muraközi László, bőnyi polgármester, a helyi védelmi bizottság elnökének kezdeményezésére az MVB javaslatot tesz a Kormányzati Koordinációs Bizottság vezetőjének a honvédségi erő – 50 fő, 48 óra időtartamra történő - igénybevételének biztosítására. A szakemberek véleménye szerint a Cuhai-Bakony-ér tetőzése ma éjjelre várható, előzetes információk alapján nem fogja elérni a két héttel ezelőtt mért maximumot.