MOHÁCS VÁROS ÖNKORMÁNYZATA
2010. június 2., szerda 14:38

Díj Mohácsnak a "jó példáért"
Díszoklevelet és az ezzel járó egymillió forintot vehette át a napokban Budapesten önkormányzatunk képviseletében Käszné Lebő Zsuzsanna alpolgármester. Az elismerést városunk azzal érdemelte ki, hogy a Települési Önkormányzatok Országos Szövetsége, továbbá több szakminisztérium és az Európai Unió támogatásával meghirdetett „A legjobb önkormányzati gyakorlat” elnevezésű országos programban – négy másik önkormányzattal egyetemben – az egyik legszínvonalasabb pályázatot nyújtotta be a „Roma integráció a társadalmi kohézió erősítésére” témakörben. Mohács ezen belül az általános iskolai szegregáció megállításának stratégiáját dolgozta ki: színvonalában, tartalmában e cselekvési tervet találta díjazásra méltónak és más települések, önkormányzatok számára is követendőnek a bírálóbizottság. A már említett egymillió forintot egyébként az MTÁMK és AMI négy általános iskolája egyenlő mértékben használhatja fel taneszközök és iskolabútor vásárlására. „A program egészének célja – olvasható „A legjobb önkormányzati gyakorlatok” programjában – a legjobb önkormányzati gyakorlatok feltérképezése és megismertetése az ország más önkormányzataival, később esetleg a nemzetközi szakmai közélettel is. Az új és innovatív helyi megoldások felkutatása, illetőleg az ilyen megoldásokat nyújtó önkormányzatok tudásának és tapasztalatának terjesztése a hasonló problémával küszködő önkormányzatok körében jobb közszolgáltatásokat és a település-vezetésben magasabb színvonalú teljesítményt eredményezhet.” – vélik a program meghirdetői.