HEVES VÁRMEGYEI ÖNKORMÁNYZAT
2010. augusztus 18., szerda 15:52

Átadták a Heves Megyéért Kitüntető Díjakat
Immár tizenkilencedik alkalommal adták át az 1991 óta hagyománnyá vált Heves Megyéért Kitüntető Díjakat kedden a Megyeházán.

Ezt az elismerést azok a személyek illetve közösségek kaphatják meg, akik tevékenységükben kiemelkedően teljesítettek, munkájukban szerzett eredményeikkel pedig példaként hatnak a megye, az ország lakosságának, nem ritkán nemzetközi viszonylatban is maradandót alkotnak.

A 2010. év kitüntetettjeinek munkáját dr. Sós Tamás, a Heves megyei Közgyűlés elnöke köszönte meg, kiemelve, hogy ez az elismerés szorosan kapcsolódik az augusztus 20-i Államalapítás Ünnepéhez, többek között azért mert ez az ünnep amely a legkevésbé megosztott a három nemzeti ünnepünk közül.

Idén a Heves Megyéért Kitüntető Díjakat négy magánszemély, és egy szervezet kapta meg:

- Dr. Csifári Gergely Fő levéltáros
- Oldal Alfréd Zagyvaszántó település alpolgármestere
- Szabó János füzesabonyi általános iskolai tanár
- Körmös Gáborné az MTTSZ Lövészklub vezetője
- Magyar Vöröskereszt Heves Megyei Szervezete (Gortva József és dr. Gyetvai Gyula)

A díjátadás után dr. Sós Tamás pohárköszöntő keretében méltatta az elismerésben részesülőket, és további eredményes folytatást kívánt tevékenységükhöz.

Magyar Gina