Magyar Önkormányzatok Szövetsége (MÖSZ)
2009. június 10., szerda 08:28

Átadták a polgármesteri Ezüstlánc-díjakat
A királyi kastély dísztermében tartotta meg június 9-én a Magyar Önkormányzatok Szövetsége azt az ünnepséget, amelyen átadták a polgármesteri Ezüstlánc–díjakat és a polgármesteri Arany Pecsétgyűrűket.
A rendezvényen Molnár Gyula, a TÖOSZ elnöke, az önkormányzati reform lehetőségeiről tartott előadást, majd dr. Ódor Ferenc a Megyei Önkormányzatok Országos Szövetségének elnöke beszélt a megyéknek az önkormányzati rendszerben betöltött szerepéről és helyzetéről, Gémesi György , a MÖSZ elnöke pedig az önkormányzatok és a polgárok érdekeinek érvényesítésének lehetőségeiről beszélt.
Ezt követően került sor a díjak átadására, amiket minden évben egy-egy anyaországi, és egy-egy határon túli magyar polgármester kaphat meg. Az idén a polgármesteri Ezüstlánc-díjban Hoffmann Pál, Tököl és Péter Ferenc, Szováta (Erdély) polgármestere részesült, míg a polgármesteri Arany Pecsétgyűrűt Remitzky Zoltán, Szob, és Kész Elemér, Kígyós (Kárpátalja) polgármestere vehette át.