SZEGED MEGYEI JOGÚ VÁROS ÖNKORMÁNYZATA
2011. január 14., péntek 08:28

A város száz éve – évadnyitó tárlat
A Somogyi Könyvtár évadnyitó kiállítása, az ANNO 1911, visszarepíti a szegedieket a 100 évvel korábbi Szegedre. Korabeli újságokat, fotókat, plakátokat és képeslapokat szemlélve megismerkedhetnek a korabeli Szeged hangulatával és krónikáival. Vajon 100 éve mitől voltak hangosak Szeged utcái?
A hiteles illusztrációk teszik elképzelhetővé, hogyan festett a még „békebeli" kor, mi számított akkoriban szenzációnak, mi volt a divat, kikre figyelt oda a közvélemény. Például ebben az évben jutott el Amundsen a Déli-sarkra, ekkor járt Edison Budapesten. Javában készültek a szegedi dóm tervei, városképi jelentőségű épületeket emeltek. Régi fotók, színházi plakátok, báli meghívók, reklámok révén elevenedik meg száz éve élt elődeink hétköznapi élete.
Az érdekes, múltban kalandozó ANNO 1911 kiállítás mától egészen február 23-ig látható lesz a Somogyi Károly Városi és Megyei Könyvtár épületében.