Önkormányzati Minisztérium
2009. június 15., hétfő 14:16

Újabb 15 milliárdból korszerűsödnek a panelek!
Varga Zoltán önkormányzati miniszter a beérkezett panel, ÖKO és kémény pályázatok közül mintegy 15 milliárd forint állami támogatásról hozott döntést.

A mostani döntés 46 518 darab lakás energiatakarékos felújításának forrását 14, 5 milliárd forint értékben ( 923 db pályázat) tartalmazza, valamint a kéményfelújításai pályázatokat (értéke 262 millió forint, 3465 db lakás) és a fűtéskorszerűsítési pályázatokat (értéke 211 millió forint, 4383 db lakás) is magában foglalja.
A panelpályázat támogatása a Kormány által a múlt héten elfogadott  Zöld Beruházási Rendszer feltételei alapján, annak keretében kerül kifizetésre. A támogatási szerződésnek tartalmaznia kell az üvegházhatású gáz kibocsátás csökkentés várható és vállalt mértékét, valamint annak igazolási módját.
Mint ismeretes, az Önkormányzati Minisztérium 2008. február 1-jén hirdette meg az Új Magyarország Lakásfelújítási Program részeként a Panelprogramot, a Kéményfelújítási Programot és az Ökoprogramot.
A tárca a hiánypótlás keretében 2009 márciusig befogadott pályázati igényeket kielégíti és korábbi ígéretéhez híven 2009. I. félévben valamennyi befogadott igényt elbírálja.

1 csatolt dokumentum panelpályázat