SZEGED MEGYEI JOGÚ VÁROS ÖNKORMÁNYZATA
2011. február 20., vasárnap 21:56

Bárdi Sándor, Vaszy Viktor és „A makrancos hölgy”
A Szegedi Nemzeti Színház február 25-i bemutatójához, William Shakespeare A makrancos hölgy című vígjátékához kapcsolódik a Somogyi-könyvtár február 24-én nyíló kamara-kiállítása, amely igazi kuriózumokkal kedveskedik a bibliotékába betérőknek.
Bárdi Sándor hagyatékából került elő Hermann Goetz (1840-1876) fiatalon elhunyt német romantikus zeneszerző A makrancos hölgy című operapartitúrája. Vaszy Viktor kéziratos hagyatékában egy saját kezűleg írt operavázlat partitúrája bukkantak a kiállítás rendezői. A kísérőzenének szánt kéziratos kottát kézbe venni azért különleges élmény, mert a partitúrán látszik az alkotás folyamata. A Somogyi-könyvtár második emeleti olvasójában február 28-ig látható kamara-kiállításon egyedi és különleges kiadványokban gyönyörködhet a közönség.