Önkormányzati sajtószolgálat
MTI - hírügynökség
2019. augusztus 19. hétfő
Hírek témák szerint

AJKA VÁROS ÖNKORMÁNYZATA
2019. május 17., péntek 22:04

Diákok élménybeszámolója a Határtalanul programról
Az Ajkai Borsos Miklós Általános Iskola 7. a b és c osztályos tanulóiként a Felvidékre utaztunk a Határtalanul! program keretében, tájékoztattak bennünket a programban reszt vevő diákok.  Május 6-án, hétfőn kora reggel indultunk 4 napos kirándulásunkra. Délelőtt megérkeztünk a Farnádi iskolába, ahol kedvesen fogadtak bennünket. Bemutattuk vendéglátóinknak iskolánkat és városunkat. Ők ugyanúgy kedveskedtek nekünk. Egy kis szabadidő után elindultunk Szepesszombatra. Itt, havazás közepette, ami telet hozott a tavaszba megnéztük többek között az Óvárost, a harangtornyot és az 1948-as emlékművet. Ismét buszra szálltunk és elindultunk a szállásunkra. Miután berendezkedtünk a szobákba, meleg vacsorával fogadtak minket.A második napon kora reggel keltünk, és az idegenvezetőnkkel elmentünk Szepeskáptalanra, ahol megnéztünk pár minigejzírt. Majd elindultunk Szepes várához, ahol Szapolyai családnak volt a székhelye.A várban meglepően szűkek voltak a járatok. A falak nagy része a történelmi viharok ellenére épségben maradt. A vártoronyból gyönyörű kilátás nyílt a tájra. Innen Lőcsére indultunk, ahol megnéztük a Szent Jakab templomot, a városházát és a múzeumot. A múzeumban tett látogatásunk után az iglói főtéren megkongattuk a kívánságharangot. Ezután a szállástól nem messze lévő Tamási kilátót vettük célba, ahova kimerítő hegymászás után értünk fel. Innen megcsodáltuk a sziklaszírt alatti völgyet. Megpihentünk, majd elgyalogoltunk a szállásra.Kiadós alvás után másnap elindultunk a Magas-Tátrában lévő Csorba tóhoz. A tó körüli séta után megérkeztünk az Ótátrafüredi Üdülőközponthoz. Késmárkon Thököly Imre szarkofágjánál koszorúztunk, és tiszteletünk kifejezéseképpen elénekeltünk egy dalt. Majd az ottani UNESCO világörökség részévé vált Cipszer fatemplomot jártuk körbe. A nap zárásaként az ólublói várat csodáltuk meg.Utolsó napunkat a jászói cseppkőbarlangban kezdtük, majd a Kassai dómnál tettünk látogatást, ahol ugyancsak énekeltünk és megkoszorúztuk II. Rákóczi Ferenc szarkofágját.A főtéren átsétálva megérkeztünk a Rodostói házhoz, amely pontos mása a fejedelem törökországi házának.Miután megtekintettük a házat, a hosszú útra lélekben felkészülve elindultunk haza.Biztos, hogy erre a 4 napra sokáig emlékezni fogunk.                                                                              
Vissza

Küldje tovább ismerősének

Nyomtatóbarát változat


Önkormányzati érdekszövetségek hírei
Magyar Polgármesterek XII. Világtalálkozója
2018. június 28., csütörtök 12:56
A Magyar Önkormányzatok Szövetsége    2018. június 29-30-án  Gödöllőn rendezi meg a
 Magya...
TÖOSZ állásfoglalás a 2018. évi központi költségvetésről
2017. május 26., péntek 09:27
A Települési Önkormányzatok Országos Szövetsége (TÖOSZ) kibővített Elnöksége 2017. május 23-ai ül...
Országos önkormányzati szövetségek szolidaritási nyilatkozata
2016. június 8., szerda 19:13
Az Önkormányzatok Nemzeti Együttműködési Tanácsa (ÖNET) önkormányzati oldalát képviselő Elnökök T...
Belügyminisztérium hírei
Közlemény
2010. július 23., péntek 15:49
A belügyminiszter 2010. július 22-ei, a működésképtelen helyi önkormányzatok támogatásáról szóló ...
A megszűnt Önkormányzati Minisztérium archív hírei
Az önkormányzati rendszer átalakításáról, az önkormányzatokat ...
2010. június 28., hétfő 17:02
Az új kormány önkormányzatokat érintő elképzeléseiről esett szó az ETK Önkormányzati Klub legutób...
Kormányzati segítség a zempléni településeknek
2010. május 13., csütörtök 11:29
Dr. Pataki István, az Önkormányzati Minisztérium szakállamtitkára és dr. Hoffmann Imre, az Ország...
RSS  ▪  Impresszum  ▪  Duna Médiaszolgáltató Nonprofit Zrt. © Minden jog fenntartva.