Önkormányzati sajtószolgálat
MTI - hírügynökség
2020. október 28. szerda
Hírek témák szerint

GYÁL VÁROS ÖNKORMÁNYZATA
2020. augusztus 11., kedd 12:02

Elindult a Gyáli Klímastratégiai Program
Értékes kerékpárt lehet nyerni a fotópályázattal, amellyel kezdetét vette a Gyáli Klímastratégiai Program. Gyál Város Önkormányzata a KEHOP-1.2.1-18-2018-00141 számú „Klímastratégia kidolgozása és klímatudatossági szemléletformáló programok megvalósítása Gyálon” nevű pályázatával 20 Millió forint vissza nem térítendő Európai Uniós támogatást nyert.
A klímaváltozás hatásai térségenként rendkívül változatosak, így az azokhoz való alkalmazkodási programok és intézkedések minél kisebb területi szinten valósíthatók meg hatékonyan. A klímaváltozással kapcsolatos kihívások, lehetőségek, feladatok meghatározása – a helyi érdekeltek bevonásával zajló partnerségi folyamat keretében – kulcsfontosságú a hatékony adaptációhoz.
A projekt fő célja, a társadalom klímaváltozással kapcsolatos ismereteinek bővítése, a lehetséges és szükséges klímaváltozáshoz való alkalmazkodást szolgáló tevékenységek, követendő magatartásminták megismertetetése, mely célok eléréséhez nélkülözhetetlen a megfelelő szakmai tudásbázis megteremtése.
 
Gyál Város Önkormányzata olyan költséghatékonyan megvalósítható szemléletformáló programsorozatokkal, képzésekkel, közösségi együttműködések megvalósításával és konkrét információk átadásával kívánja megvalósítani céljait, amelyek a pályázat előírásainak megfelelően hozzájárulnak a környezettudatos magatartás elterjedéséhez, a klímaváltozással kapcsolatos szemléletformálás és a helyi klímastratégiák kidolgozása révén bővülnek a lakosság, a helyi köz- és gazdasági szereplők klímaváltozással összefüggő ismeretei, ezzel javul a klímaadaptációs intézkedések végrehajtásának hatékonysága.
 
A projekt részeként egy klímastratégiai terv megírásával hosszútávú stratégiai célkitűzések mentén szeretnék biztosítani településünk alkalmazkodását a klímaváltozás hatásaihoz, konkrét programok, intézkedési tervek előkészítésével.
A pályázat célja, hogy szemléletformáló programok által, településünk lakosainak mind nagyobb számú elérésével, az energiatudatos gondolkodás és a kapcsolódó viselkedésminták, szokások elterjedjenek, helyi jellemzőkre és igényekre alapozva, illetve a helyi lakosság klímatudatossággal kapcsolatos általános és gyakorlatorientált ismereteinek bővítése.
A projekttel kapcsolatban a  weboldalon tájékozódhatnak.
Veres Sándor kommunikációs referens: 06-30/371-4513

Vissza

Küldje tovább ismerősének

Nyomtatóbarát változat


Önkormányzati érdekszövetségek hírei
Magyar Polgármesterek XII. Világtalálkozója
2018. június 28., csütörtök 12:56
A Magyar Önkormányzatok Szövetsége    2018. június 29-30-án  Gödöllőn rendezi meg a
 Magya...
TÖOSZ állásfoglalás a 2018. évi központi költségvetésről
2017. május 26., péntek 09:27
A Települési Önkormányzatok Országos Szövetsége (TÖOSZ) kibővített Elnöksége 2017. május 23-ai ül...
Országos önkormányzati szövetségek szolidaritási nyilatkozata
2016. június 8., szerda 19:13
Az Önkormányzatok Nemzeti Együttműködési Tanácsa (ÖNET) önkormányzati oldalát képviselő Elnökök T...
Belügyminisztérium hírei
Közlemény
2010. július 23., péntek 15:49
A belügyminiszter 2010. július 22-ei, a működésképtelen helyi önkormányzatok támogatásáról szóló ...
A megszűnt Önkormányzati Minisztérium archív hírei
Az önkormányzati rendszer átalakításáról, az önkormányzatokat ...
2010. június 28., hétfő 17:02
Az új kormány önkormányzatokat érintő elképzeléseiről esett szó az ETK Önkormányzati Klub legutób...
Kormányzati segítség a zempléni településeknek
2010. május 13., csütörtök 11:29
Dr. Pataki István, az Önkormányzati Minisztérium szakállamtitkára és dr. Hoffmann Imre, az Ország...
RSS  ▪  Impresszum  ▪  Duna Médiaszolgáltató Nonprofit Zrt. © Minden jog fenntartva.